Leden 2009

Bílo, kam se podíváš

5. ledna 2009 v 21:04 Co se mi honí hlavou...
Tak je tady zase naše škola. Úžasné. Nějak už nestíhám. Říkala jsem si, že budu, změním svůj přístup i sebe. Nejde to. Možná by šlo... ale důvod není zase až tak velký. Přijde mi to šílené. Trávit ve škole sedm hodin + přestávky.. a pak se ještě učit doma.. Obdivuju šprty. Ano, já, věčný kritik, je obdivuju. Je tolik jiných věcí, které bych chtěla dělat.. Jít ven, povídat si, lyžovat, číst, hrát volejbal :/, .... A tak je dělám a všechna dopoledne trávím ve stresu. Nejhorší je, že mi ani nepřipadá důležitá, významná, naplňující,... ( poslední přívlastek je asi hodně naivní ). Nemám ji ráda. A kdo jo?
Nějak na mě padla melancholická nálada. Ani nevím proč. Četla jsem o Otovi Pavlovi. Část, ve které Arnošt Lustig popisuje život v koncentračních táborech, který zakusili Otovi bratři a otec. Samozřejmě jen kousek. Stačí k tomu, abych opovrhovala lidmi. Jak se může stát zábíjení každodenní skutečností? Jak mohli být tak chladnokrevní? Neuvědomovali si, co dělají? Byli tak zfanatizovaní? Nebo šlo opravdu jen o zhýralé po penězích toužící krysy? Ať je to jak je to. Zabili statisíce lidí, inteligentních, bohatých lidí. Byli to Němci. Ano, vím, že ne civilisté.. ale ti jim dovolili, aby se ujali moci.. MOžná to netušili, stali se obětmi... četla jsem jednu knížku, myslím si, že ne. Byli v těžké situaci, možná bych to taky tak udělala. To však nemění nic na tom, že udělali obrovskou chybu a nepřímo zabili plno lidí. Odpouštět? Jistě, dnes to jsou už jiní lidé, opravdu? Nikdo není úplně jiný.. Nezapomínat. Avšak neobviňovat. Vím, že Hitler byl Rakušan, ale volili ho Němci.
Toto jsou jen moje hloupé myšlenky, netvrdím, že tu dobu znám, možná mluvím nesmysly. A taky se nechci nikoho dotknout. Prostě jen mi přijde hrozné, že se tohle vůbec mohlo dít.
Radši už končím, páč si začínám hrát na chytrou, ale moc mi to nejde..